Vyrazte za prázdninovými zážitky do Chorvatska!

Chorvatsko je zemí, kam Češi pravidelně vyráží trávit svou letní dovolenou. Azurové moře a oblázkové pláže lákají k odpočinku od hektických dnů, které v našich životech panují.

Chorvatsko je však také zemí s bohatou minulostí, krásnou přírodou a mnoha kulturními událostmi. Dovolená levně, ale bohatá na zážitky – to je dovolená v Chorvatsku.

Navštivte modrou jeskyni Bisevo

Modrá jeskyně je přírodní mořská jeskyně přístupná pouze lodí úzkým průchodem. Uvnitř voda téměř září a má jasnou nadpozemskou barvu. Přístup do jeskyně je omezen na jednu loď najednou. Samotná jeskyně se nachází v zátoce Balun na východní straně Komižy. Nejlepší čas na návštěvu je mezi 11:12 – 75:100, protože to je, když je světlo nejkrásnější.

Poslechněte si mořské varhany

Mořské varhany jsou zastrčené pod řadou schodů, které vedou dolů k vodě v přímořském městě Zadar. Varhany se skládají z 35 trubek, na které hraje vítr a moře. Navrhl architekt Nikola Basic, hudba zní podobně jako volání velryb. Přijďte sem při západu slunce, abyste se ponořili do malebných výhledů a poslouchali podmanivé zvuky moře.

Cesta do Chorvatska je jistota krásné dovolené plné nevšedních zážitků.

Navštivte Hvar

Hvar je malebný ostrov u pobřeží Splitu, který je známý svým živým nočním životem. Je oblíbený u mladších cestovatelů, kteří chtějí tančit a pít celou noc. Existuje však také spousta malebných zátok, levandulových polí, vinic a odlehlých pláží, které si můžete vychutnat, pokud navštívíte během dne. Zatímco mnoho lidí sem přijíždí jako součást svých plavebních výletů (nebo jako jednodenní výlet ze Splitu), zkuste zde strávit pár nocí. Je to jedno z nejlepších míst v zemi. Je to také nejslunnější, s více než 274 dny slunečního svitu každý rok.

Ubytování nejen na ostrově Hvar, ale v všech koutech Chorvatska si snadno zajistíte na ubytovanivchorvatsku.cz.