Velký autonomní elektrický nákladní letoun UAS Pyka Pelican Cargo

Kalifornská společnost Pyka odhalila největší elektrické nákladní letadlo na světě a první autonomní vozidlo své třídy, dron Pelican Cargo.

Dnes s hrdostí oznamujeme odhalení Pelican Cargo, dosud největšího autonomního elektrického letadla Pyka a prvního komerčního nákladního UAS s nulovými emisemi svého druhu.

Pelican Cargo, postavený na revolučním autonomním elektrickém leteckém motoru Pyka, nabízí prodloužený dolet, zvýšenou nosnost a maximální objem nákladu pro nejlepší letecký náklad na poslední míli ve své třídě.

Pelican Cargo je poháněn redundantním napájecím systémem, který zahrnuje čtyři 100kW elektromotory a tři baterie a jeho kostra a konstrukční díly jsou vyrobeny z kompozitních dílů z uhlíkových vláken, dolet letadla je 200 mil.

Platforma Pelican Cargo s dosahem až 200 mil, užitečným zatížením až 400 liber v 66 kubických stopách objemu nákladu a konfigurací s předním nakládáním s posuvným nákladním zásobníkem posílí expresní logistické sítě a umožní konektivitu vzdálených venkovské komunity a zajistit spolehlivý přístup k životně důležitému zboží a zásobám pro oblasti v nouzi.