Když už motor, tak pořádný! Perkins i Tatra patří mezi špičku ve svém oboru

Dieselové motory rozhodně nejsou jednoduché mechanismy. A to nejenom na pochopení, ale také na kompletní údržbu a hlavně výrobu. Proto se tak na trhu v průběhu let dokázala izolovat velice úzká špička firem, které se zabývají výrobou kvalitních dieselových motorů.

Mezi ty opravdu nejlepší přitom patří právě společnosti Perking a Tatra. Společnosti, které původně odděloval záliv La Manche se, ale dneska denně potkávají na trhu a perou se o přízeň svých zákazníků.

Oblíbená tradice z Anglie

Pokud začneme motory Perkins, tak se přesouváme do opravdu vzdálené historie, a dokonce do Anglie. Jedná se o jednu ze značek, které dokázaly přečkat celou řadu konfliktů, historických zvratů a také postupů v samotných technologiích. Už jen tato skutečnost rozhodně stojí za tím, proč jsou motory Perkins nejspíše nejvíce používané a nejoblíbenější kousky na světě. Díky svému velkému rozšíření navíc netrpí neduhy jako menší výrobci. A to především těmi, že na Perkins není problémem sehnat důležité náhradní díly, díky dobrému pokrytí obchodníků a klientů.

Mnohem bližší motory Tatra

Našim končinám jsou ale mnohem bližší motory Tatra, které se již dlouhou dobu standardně používají do strojů a vozů montovaných v České republice. Jedná se o jednu z firem, které rovněž dokázaly přežít ohromné množství změn standardů na trhu, a i tak tady zůstává s námi. Oproti Perkins se ale dá říct, že jsou motory Tatra víceméně takovými usedlíky u sebe doma. Rozšíření u nich není tak velké, ale v rámci našeho domácího trhu si můžeme užít opravdu výbornou dostupnost motorů i součástí

Kdo by vyhrál porovnání výrobců?

Pokud bychom se chtěli podívat na porovnání výrobců, tak by to nebylo ničím lehkým. Svým způsobem totiž Tatra i Perkins nabízejí produkty, které jenom velice obtížně hledají na trhu konkurenci. Ale nejspíš bude spravedlivé říct, že zákazníků, co provozují Perkins motor bude rozhodně mnohem více než v případě Tatry. To samo vypovídá o vysoké kvalitě, kterou tak mohou motory nabídnout. Ale nezapomínejme na to, že to nijak nesnižuje kvalitu a výkonnost motorů Tatra.